איזה חומר כדאי יותר למיטה? עץ מלא או מתכת?

 

ובכן, כדי לענות על שאלה מסוג זה, יש תחילה לנסח את השאלה בצורה יותר נכונה. הבחירה בין מיטת עץ מלא ובין מיטת מתכת היא אינה שאלה של כדאיות, אלא של העדפה. ישנם מקרים בהם תתאים יותר מיטה מעץ מלא, בעוד במקרים אחרים דווקא מיטת מתכת תהיה הדגם המועדף. אחרי שאמרנו את זה, מיטת עץ הוא בהחלט הפורמט שיכול להציע לכם את מגוון העיצובים הגדול ביותר, את היחס הטוב ביותר בין מחיר ובין תועלת, ובסופו של דבר כנראה גם את העיצוב הטוב ביותר.

מיטה מעץ מלא

שילובי מתכות בעיצובים יוצאי דופן

בשנים האחרונות, חלה התקדמות רבה מאוד בשימוש במתכות שונות בכל עולם עיצוב הפנים ועיצוב הרהיטים. כך למשל, אם בעבר צורת החיפוי הבלעדית כמעט של משטחים ברחבי הבית הייתה קרמיקה או עץ, היום ניתן לעשות שימוש במתכת אלומיניום או נירוסטה, שאותה אפשר לעבד באין ספור מרקמים, שילובי צבעים, תצורות ועיצובים. את המתכות האלה אפשר לזהות גם בעולם הריהוט, בין שמדובר במערכות סלון ומערכות ישיבה, ובין שמדובר במיטות ובפריטי ריהוט לחדר השינה.

התאמת חומר הגלם על פי סגנון העיצוב

בהתאם לכך, כאשר אתם חושבים על מיטת מתכת, חשוב שתזכרו שמדובר במיטות מעוצבות מן השורה הראשונה, ולא באותן מיטות מתכת שאולי הכרתם בשירות הצבאי שלכם. ככלל, מיטות מתכת הן מיטות המתאימות יותר לסגנונות העיצוב המודרני והחדשני, בעוד מיטות עץ מלא הן מיטות המתאימות לסגנון העיצוב הכפרי. ואולם, באמצעות תהליכי עיצוב נכונים, אפשר להתאים כל סוג של מיטה מכל חומר גלם, לכל סגנון עיצוב, והכל תלוי בסופו של דבר בתחושה ובאווירה שאותן אתם רוצים להשיג, וכמובן בתקציב העומד לרשותכם.

העיצוב המתכתי הקלאסי

אם אתם מעוניינים לייצר את התחושה והאווירה הכפרית, וליהנות ממגע עצי, תחושה עצית, ריח עצי ומראה עצי אותנטי, אין ספק שעץ מלא אותנטי יהיה נכון יותר עבורכם, מאשר מתכת בעיצוב עץ. אם אתם מחפשים גימורים ומרקמים מודרניים יותר, המתכת עשויה להיות הפתרון הטוב יותר עבורכם. כמו כן, בעיצובים בהם מתכת מהווה מרכיב מרכזי בתצורתה הקלאסית כמתכת בוהקת ומבריקה, ולצורך העניין דמיינו מתכת כרום מבריקה בגוון כסף, אין ספק שאתם רוצים לבחור במיטת מתכת בעלת מאפייני עיצוב אלה.

שני חומרי גלם חזקים ואיכותיים

ככלל, בשני המקרים מדובר במיטות שניתן לייצר אותן עם חוזק מבני רב מאוד, עמידות רבה מאוד לאורך שנים, בכל מידה, בכל עיצוב ובכל תצורה, וכל מה שנשאר הוא לבחור את העיצוב המתאים לכם, כשכל אחד מסוגי חומר הגלם, מתאים יותר לעיצובים אחרים, אווירות שונות ותחושות שונות שאותם אתם רוצים לייצר ולהשיג. ייעוץ מקצועי על ידי איש מקצוע המתמחה בתחום זה, יוכל לסייע לכם להכיר את כלל האפשרויות העומדות בפניכם, ולקבל החלטה בצורה חכמה.

המאמר נכתב באדיבות – פולימדיה ייצור ושיווק מזרונים

 

לפרטים נוספים צרו קשר