מה לבחור? מזרון עם קפיצים או מזרון ללא קפיצים?

 

ובכן, עצם העובדה שאתם שואלים את השאלה, מצביעה על כך שיש לכם חוש ביקורת בריא, ושאתם מודעים לכך שמזרוני הקפיצים הם לא המזרונים היחידים המוצעים בשוק, וישנן גם אלטרנטיבות, בין שהן טובות יותר ובין שהן טובות פחות. כעת, לאחר ששאלתם את השאלה, ראוי שגם תקבלו תשובה, אבל התשובה היא שאין תשובה חד משמעית, וכל מזרון שאתם בוחנים צריך להיבחן על בסיס מכלול של פרמטרים ושיקולים, ולא רק על בסיס השאלה האם מדובר במזרון קפיצים או לא.

מזרונים הזוכים לפופולאריות גבוהה לאורך עשורים

מזרוני קפיצים הם מזרונים הזוכים לעדנה רבה כבר מספר עשורים, וזאת בעיקר בגלל הראשוניות שלהם בשוק המזרונים. אלו הם המזרונים שאיפשרו לנו להיפרד מעידן מזרוני הספוג הפשוטים, ובהתאם לכך התקבעו בתודעה כמזרוני איכות. ואכן, מזרוני קפיצים הם מזרונים שיכולים להציע רמת איכות גבוהה מאוד, אם כי רמת איכות זו דורשת גם מנגנון קפיצים יקר ואיכותי. התפיסה כי עצם העובדה שמדובר במזרון קפיצים הופכת אותו לאיכותי היא תפיסה שגויה, וישנם מנגנוני קפיצים שאפשר להגדיר אותם כלא פחות מגרועים לבריאות, לשינה טובה וגם לנוחות.

מזרונים המבוססים על טכנולוגיות חומרים חדשניות

לעומת מזרוני הקפיצים, בשנים האחרונות התפתחו מספר טכנולוגיות לייצור מזרונים, ובהם מזרוני ויסקו ומזרוני לטקס. אלו הם מזרונים שאינם עושים שימוש במנגנוני קפיצים, ובמקום זאת משתמשים בטכנולוגיות חומרים חכמות המיועדות ליצור את האיזון הנדרש בין רמת הקשיות הנדרשת לבריאות הגב והגוף, ובין רמת הרכות הנדרשת למקסימום נוחות ושינה טובה. גם במזרונים אלה ישנן רמות שונות של איכות, וגם במקרה זה יהיה עליכם לבחון את כל הדגמים המוצעים לכם ולבחור את המתאים לכם ביותר.

מזרוני איכות - מזרון ויסקו

בחינת מכלול הפרמטרים המאפיינים את המזרון

כמו כן, יהיה עליכם לבחון פרמטרים ומאפיינים שונים של המזרון כמו אורך החיים שלו, עד כמה הוא אוגר את חום הגוף בתוכו, ועד כמה הוא מאפשר להשיג ערכים של בריאות ונוחות במחיר אטרקטיבי. מזרון קפיצים הוא מזרון שאינו אוגר את חום הגוף בצורה מובהקת, ולכן עדיף בעונת הקיץ, ופחות עדיף בלילות הקרים. מזרון זה הוא בעל אורך חיים של כ 10 שנים, ורמת המחירים שלו נחשבת לגבוהה יחסית.

תהליך שיש לעבור אותו בזהירות ובסבלנות

לעומתו, סוגי מזרונים אחרים יכולים להציע מאפיינים שונים של אגירת חום הגוף, אורך חיים ארוך יותר ואפילו מידה גבוהה יותר של התאמה אישית לגוף באמצעות חומרים בעלי זכרון פנימי, או באמצעות יכולת שליטה אישית בזווית וגובה החלקים השונים של המזרון. כפי שניתן לראות, לא מדובר בפתרון של זבנג וגמרנו, ובכל מקרה יהיה עליכם לבחון שורה של שיקולים על מנת להגיע לפתרון המתאים לכם ביותר, ורצוי שתעשו זאת בסיוע איש מקצוע.

לקטלוג המזרונים המלא – לחצו כאן

 

לפרטים נוספים צרו קשר