3 טרנדים של מיטות מעוצבות בשנת 2016

 

עולם העיצוב, ולא רק עיצוב הרהיטים והמיטות, אלא כל עיצוב בכל תחום וקטגוריה, הוא עולם שהכוח המניע מאחוריו הוא הטרנדים. טרנד הוא למעשה קונספט שהולך ותופס תאוצה עד להפיכתו למגמה בעלת אחיזה חזקה בשוק, אחיזה שהולכת ומתגברת עם הזמן. הכוח המניע מאחורי הטרנדים עצמם הוא היצירתיות של המעצבים העוסקים בתחום העיצוב הספציפי, היצירתיות שתקבע עד כמה הטרנד ייתפס באוכלוסיה ואכן יהפוך למשהו שכולם מאמצים. כאשר בוחנים את שוק המיטות המעוצבות, אפשר לזהות 3 טרנדים בשנת 2016.

הטרנד הטכנולוגי – שילוב טכנולוגיות ממגוון סוגים במיטה הבסיסית

על אף שריהוט הוא לכאורה תחום שאין לו קשר ישיר אל עולם הטכנולוגיה, אפשר לזהות בשנים האחרונות כניסה מאסיבית של רעיונות טכנולוגיים גם אל חדר השינה. שילובי טכנולוגיה אלה יכולים לבוא לידי ביטוי בדברים אלמנטריים כמו מערכות לכיוונון גובה וזווית משטח השכיבה, או מערכות חימום מובנות, והם יכולים לבוא לידי ביטוי בגאדג'טים חמודים ברמת הגימיק, שיכולים להשפיע על חוויית השימוש שלנו במיטה, ובכלל זה שילוב של מערכות שמע, שעון מעורר ומערכות תאורה בתוך המיטה עצמה.

מיטות עם טכנולוגיה מתקדמת

הטרנד של חומרי הגלם – שילובי חומרי גלם כקונספט עיצוב מרכזי

חומר הגלם המסורתי לייצור מיטות הוא כמובן העץ. רובם המכריע של המיטות המיוצרות ברחבי העולם מיוצרות מעץ, בדרך כלל מעובד, אבל גם עץ מלא. בשנים האחרונות, וביתר שאת בשנת 2016, ניתן לזהות מגמה של שילובי חומרי גלם כאלמנט עיצוב מוביל ומשפיע. שילובי חומרי הגלם יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים ואפשרויות, כשהמטרה היא ליצור עיצובים חדשים ולשלב בין סגנונות עיצוב שונים. כך למשל, ניתן למצוא מיטות המשלבות עץ עם אלומיניום או נירוסטה, שילובי עץ עם אבן, שילובים של עץ עם זכוכית ופולימר מוקשח וכדומה. טרנד זה אינו עושה שימוש בשילוב חומרי גלם כאמצעי ליצירת פינס בגימור המיטה, אלא כקונספט מרכזי ומנחה בעיצוב הכולל של המיטה.

הטרנד של מנגנוני השימוש – מנגנונים חכמים לשימוש קל ונוח במיטה

טרנד מרכזי נוסף שניתן לזהות בשוק המיטות המעוצבות, הוא הטרנד של שילוב מנגנונים חכמים המאפשרים ליצור מיטה שהיא גם מעוצבת, גם יעילה, גם נוחה לשימוש וגם מאפשרת חסכון וניצול מיטבי של המרחב. כך למשל, מנגנוני קיפול מיטות המאפשרים לקפל את המיטה ממצב זוגי ליחיד, או לחלוטין לקפל את המיטה ממצב מאוזן למצב מאונך וכדומה. מנגנונים אלה היו קיימים מאז ומעולם, אך הפיכתם לקלים מאוד לשימוש, והיכולת לשלב אותם בצורה מיטבית בעיצוב המיטה מבלי לפגוע באסתטיקה של המיטה, הופכת אותם למאוד מבוקשים ומאוד אטרקטיביים עבור מי שכן חשוב לו לנצל את המרחב העומד לרשותו, או עבור מי שמעוניין להשתמש במיטה גם כחלל אחסון, אך להשיג את זה בצורה קלה וחכמה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר